Świat gry

Magiczne Kaszuby

Mistyczny świat

Dawno, dawno temu, w magicznej krainie o nazwie Kaszuby, życie płynęło leniwie i beztrosko. Jej mieszkańcy – Kaszubi, szczęście i dobrobyt czerpali z mocy jantaru, który został ukryty pod ziemią przez niebiańskiego opiekuna kaszubskiej krainy – potężnego grifa. Niestety, szczęśliwy żywot Kaszubów zaburzył upiór – òpi. Ten, zjadłwszy swoje odzienie, wstał z grobu i uderzył w dzwon na dzwonnicy, stojącej w pobliżu zapomnianego cmentarza. W okolicy wymarły wszystkie żywe istoty, do których dotarł przeraźliwy dźwięk dzwonu. Tylko nielicznym udało się cudem przeżyć. Na Kaszubach zapanował chaos i bezprawie, a z ciemności wypełzły straszliwe demony...
Ilustracja z bestiariusza w grze

Mapa świata

Tworzymy świat Magicznych Kaszub na podstawie prawdziwych lokacji geograficznych. Położenie lokacji zostało zmienione, ponieważ miejsca te są inspiracją do stworzenia świata gry w 3d a nie ich historyczną kopią. Nazwy miejscowości pochodzą z języka kaszubskiego, który jest językiem zagrożonym ale nadal używanym przez społeczność mieszkających na terenie regionu północnej Polski.
Galeria

Lokacje w grze

W grze znajdują się lokacje inspirowane prawdziwymi i przepięknymi miejscami na mapie Kaszub. Zwiedziliśmy sporo ciekawych miejsc, które stanowią bazę do tworzenia trójwymiarowych map.

Mieszkańcy

W świecie Magicznych Kaszub spotkasz wiele ciekawych osób z którymi będziesz mógł porozmawiać, handlować i wykonywać mniejsze lub większe zadania. Historie mieszkańców są mocno podparte prawdziwymi wierzeniami i przesądami kaszubów. Niestety nie mamy budżetu na nagranie dialogów oraz synchronizację ust. Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na zakup sprzętu do Motion Capture oraz nagranie prawdziwych dialogów.

Stwórz z nami świat gry

Tworzymy prototyp gry, abyś mógł wczuć się w świat Magicznych Kaszub. Niestety nie posiadamy środków na produkcję pełnej gry. Wesprzyj nas dodając grę do Wishlisty Steam oraz na Kickstarterze i zbuduj z nami unikalny świat fantasy!
Logo Frozengem Studio
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.