Świat gry

Bestiariusz

Prawdziwe bestie

We współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie tworzymy unikalny i niespotykany dotychczas w grach cRPG, świat kaszubskiego fantasy. Na podstawie pomorskich legend oraz zapisów ze Słownika gwar kaszubskich ks. Bernarda Sychty, tworzymy bestiariusz kaszubskich postaci mitycznych. Budujemy świat pełen magicznych przedmiotów, broni i ekwipunku. Przeplatamy prawdziwe historie i bajki z głównym wątkiem fabularnym.
Ilustracja potwora z bestiariusza

Pradawne wierzenia

Jeszcze na początku XX wieku zdarzały się na Kaszubach przypadki wykopywania zwłok zmarłych i obcinania im głów. Ludzie wierzyli, że są to tzw. wieszczi lub òpi, którzy po śmierci wstawali z grobu, by zabijać członków swojej rodziny. Po śmierci człowieka, bacznie obserwowano go w trumnie – gdy zrobił się czerwony na twarzy, należało m.in. włożyć mu do trumny kawałek sieci rybackiej, by zajął się rozplątywaniem węzełków lub stronę z książeczki do nabożeństwa, na której było litanie bez słowa amen, tak by modlitwa nigdy się nie skończyła. Z kolei òpi rodził się z dwoma zębami, które należało natychmiast mu wybić. Jeśli òpi wyszedł z grobu i zadzwonił na kościelnej dzwonnicy, to umierali wszyscy, którzy usłyszeli ten dźwięk.

Potwory w grze

Modele potworów 3d w grze zostały dokładnie wyselekcjonowane i pochodzą ze sklepu Unreal Marketplace. Do prototypu gry stworzyliśmy 21 ilustracji i opisów potworów na bazie kaszubskich wierzeń, przygotowanych przez historyków z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Mamy nadzieję, że z Twoją pomocą uda nam się pozyskać fundusze na stworzenie dodatkowych unikatowych potworów w 3d.

Stwórz z nami świat gry

Tworzymy prototyp gry, abyś mógł wczuć się w świat Magicznych Kaszub. Niestety nie posiadamy środków na produkcję pełnej gry. Wesprzyj nas dodając grę do Wishlisty Steam oraz na Kickstarterze i zbuduj z nami unikalny świat fantasy!
Logo Frozengem Studio
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.