Twórcy gry

Muzeum

Muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (kasz. Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie) jest instytucją działającą od 1968 roku, zajmującą się gromadzeniem, opracowywaniem oraz upowszechnianiem wiedzy o kaszubskiej kulturze, języku, literaturze, sztuce, muzyce i historii.
Zdjęcie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Pałac

Muzeum mieści się w XIX-wiecznym pałacu, w którym można zwiedzić m.in. wystawy stałe i czasowe, dotyczące literatury oraz muzyki kaszubskiej. Przy pałacu znajduje się Książnica im. prof. Gerarda Labudy, w której opracowywany i udostępniany jest księgozbiór (ponad 26 tys. publikacji!) tego znamienitego historyka.Ponadto na wystawie w Książnicy w nowoczesny sposób przedstawione są dzieje Kaszubów. Z bogatego zbioru czasopism i książek kaszubskich i pomorskich można też skorzystać w Dziale Literatury i Prasy, znajdującym się w budynku przy ul. Wałowej w Wejherowie.
Zdjęcie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Działalność

Muzeum zajmuje się także działalnością wydawniczą (książki, płyty), edukacyjną (warsztaty, lekcje muzealne, wykłady), corocznie jest organizatorem kilku konkursów, m.in. literackich i kompozytorskich oraz miejscem, w którym odbywają się liczne koncerty, konferencje, sympozja naukowe i popularnonaukowe. Poza tym Muzeum wspiera wiele inicjatyw, mających za zadanie badanie, ochronę i rozwój kultury kaszubskiej.

Stwórz z nami świat gry

Tworzymy prototyp gry, abyś mógł wczuć się w świat Magicznych Kaszub. Niestety nie posiadamy środków na produkcję pełnej gry. Wesprzyj nas dodając grę do Wishlisty Steam oraz na Kickstarterze i zbuduj z nami unikalny świat fantasy!
Logo Frozengem Studio
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.