Twórcy gry

Zespół

Drużyna

Początkowo projekt gry był tworzony przez jedną osobę - Tomasz Rożyńskiego. Prace nad mechaniką gry trwały ponad rok. W tym czasie w serwisie Unreal Marketplace pojawił się doskonale skonstruowany framework, który był stopniowo rozbudowywany. W momencie otrzymania wsparcia finansowego w ramach programu Rozwój sektorów kreatywnych do projektu dołączyli pozostali wojownicy. Cała drużyna wkłada w projekt gry całe swoje serce i mamy nadzieję, że z Waszą pomocą kaszubskie legendy ożyją!
Ilustracja czarodzieja
Tomasz Rożyński portret

Tomasz Rożyński "Dżin"

Założyciel studia Frozengem Studio. Zapalony gracz od czasów Atari. Od 20 lat związany z branżą reklamową jako grafik komputerowy, animator oraz dyrektor artystyczny w agencjach interaktywnych. Od paru lat realizuje projekty dla grupy Playway tworząc tzw. vertical slice - czyli grywalne prototypy gier, z których realizowane są materiały reklamowe w celu badania rynku.Prywatnie pasjonat game devu i technologii, fantasy, sci-fi, fotografią podróżniczą oraz vj na imprezach psychedelic trance. Uwielbia grać zarówno w gry cRPG jak i RTS, FPS.
Zakres prac:

CEO, game design, grafika 2d/3d, animacja, level design, marketing, social media.

Roman Drzeżdżon portret

Roman Drzeżdżon

Kaszub z krwi i kości (z domieszką krwi polskiej, fryzyjskiej, skandynawskiej i… bogowie raczą wiedzieć jakiej jeszcze). Pochodzi ze Starzyna (pow. pucki), obecnie mieszka w Wejherowie. Kaszubski regionalista, pisarz, dziennikarz i muzealnik – pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Współzałożyciel grupy literackiej „Zymk” (pol. wiosna) oraz kabaretu "Fif" (pol. żart). Interesuje go wszystko, co kaszubskie – język, literatura, muzyka, historia, kultura… Uwielbia opowieści o pomorskich bogach, bożkach, duchach i bestiach. Bada m.in. dawne kaszubskie zwyczaje, wierzenia i przesądy. Lubi też komiksy, ale tylko te, w których pojawiają się wątki kaszubskie i pomorskie.
Zakres prac:

Stworzenie głównego wątku fabularnego gry oraz opowiadań, dialogów, opisów bestii i postaci, a także opracowanie nazw miejscowych w grze. Opieka merytoryczna projektu.

Knut Øverbye portret

Knut Øverbye

Neurobiolog za dnia i twórca gier w nocy. Knut stworzył zestaw narzędzi do Dungeon Crawlera, który stanowi podstawę kodu dla Dungeons of the Amber Griffin. Jest entuzjastą gier, mistrzem gry w erpgach, i hobbystycznie koduje gry i frameworki do gier. W swojej codziennej pracy Knut opracował eksperyment dotyczący wirtualnej rzeczywistości. Wraz ze swoimi współpracownikami wykorzystuje go w celu badania, jak nauka poruszania się w nowym środowisku zmienia mózg. Kiedy gra w grę, która bardzo mu się podoba, czuje, że musi sam taką zbudować. Kiedy nie koduje aktywnie, prawdopodobnie projektuje w głowie gry.
Zakres prac:

Stworzenie frameworku gry - mechaniki, aktywny support i konsultacje programistyczne.

Przemysław Ziółkowski portret

Przemysław Ziółkowski "Magu"

Posiada 20 lat doświadczenia w produkcji muzycznej oraz zarządzaniu projektami audio dla: TV/Radio, filmu, nagrań lektorskich, oraz gier komputerowych. Brał udział w projektach badawczych Uniwersytetu Warszawskiego. Nagrywał zabytkowe instrumenty na Pustyni Nasca, a także zabytkowe instrumenty Jaćwingów. Kompozytor i dźwiękowiec. Skomponował ścieżki dźwiękowe do gier: Folk Tale, Gloria Victis, Re-Legion, World War 3. Prywatnie: "Petrolhead", Fotografia, Architektura, Grafika 3D, Industrial Design.
Zakres prac:

Kompozytor.

Percival Schuttenbach portret

Percival Schuttenbach

Mikołaj Rybacki oraz Katarzyna Bromirska, którzy w duecie kompozytorsko – producenckim od ponad 20 lat realizują wizję grupy Percival Schuttenbach jako nieustannie rozwijającej się marki. Na obecnym etapie Percival Schuttenbach realizuje kilka głównych projektów muzycznych, a są to: Wild Hunt Live Show – spektakl z muzyką wykorzystaną w grze "Wiedźmin 3 – Dziki Gon", Percival Historyczny – muzyka folkowo-historyczna Słowian oraz Percival Schuttenbach – metalowo-rockowa muzyka inspirowana folkiem.
Zakres prac:

Wykonanie i nagranie kompozycji.

Percival Schuttenbach logo
Adriana Wacewicz-Chorosz portret

Adriana Wacewicz-Chorosz

Tłumaczka przysięgła języka angielskiego, od 2007 roku prowadzi szkołę językową i biuro tłumaczeń. Jej pasją są studia i języki. Obecnie studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie w Oksfordzie. Ma na swoim koncie tłumaczenia rozmaitych tekstów, od popularnych przez popularno-naukowe aż po naukowe. Od wielu lat współpracuje z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, jak również z wieloma innymi instytucjami państwowymi i kultury.
Zakres prac:

Autorka angielskiej lokalizacji gry Dungeons of the Amber Griffin, tłumaczeń tekstów na stronę internetową i korekty językowej.

Dariusz Majkowski portret

Dariusz Majkowski

Pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, członek Rady Języka Kaszubskiego. W latach 2004-2005 redaktor naczelny pisma „Zwónk kaszëbsczi”, 2010-2011 tygodnika „Gazeta Kościerska”, 2012-2016 miesięcznika „Pomerania”, od 2006 do dzisiaj prowadzi pismo literackie „Stegna”. Pracował jako dziennikarz również w Radio Kaszëbë, w TVG i Twojej Telewizji Morskiej.Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym kaszubskojęzycznej powieści fantasy „Pòd òkã Jastrë”. Tłumaczył na język kaszubski książki, artykuły naukowe i utwory literackie. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Otrzymał stypendium dla dziennikarzy im. Izabeli Trojanowskiej oraz stypendium twórcze z zakresu upowszechniania kultury przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zakres prac:

Jãzëkòwé pòprôwianié tekstów w pòlsczim i kaszëbsczim jãzëkù.

Paulina Węsierska portret

Paulina Węsierska

Nauczycielka, a nade wszystko miłośniczka języka kaszubskiego. W 2017 roku ukończyła naukę w Uniwersytecie Gdańskim jako pierwsza absolwentka kierunku etnofilologia kaszubska. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę z zakresu muzyki ludowej i współczesnej regionu Kaszub, tradycyjnych tańców kaszubskich, zabaw ludowych na Kaszubach oraz śpiewu zarówno chóralnego, solowego, jak i białego. Redaguje autorski program w ramach projektu "Kaszëbsczi dlô dozdrzeniałëch". Jest autorką tłumaczeń, korekt publikacji wydawanych w języku kaszubskim. Prowadzi kursy językowe z nauczania języka kaszubskiego. Jest członkiem Rady Języka Kaszubskiego.
Zakres prac:

Autorka kaszubskiej lokalizacji gry Dungeons of the Amber Griffin, tłumaczeń tekstów na stronę internetową i korekty językowej.

Michal Mejer portret

Michał Mejer

Tworzeniem gier amatorsko zajmuje się od zawsze. Po ukończeniu kursu Playway School wspiera Tomasza w modyfikacjach i rozbudowie mechaniki gry. Zapalony gracz gier cRpg, Tycoon i od niedawna gier VR. Uwielbia eksperymentować z nowymi technologiami. Obecnie walczy z połączeniem Unreal Engine z Oculusem aby w przyszłości przenieść się totalnie do wirtualnego świata. Uwielbia grę w tenisa, dobre kino i strategiczne gry planszowe.
Zakres prac:

Prace programistyczne - rozwój bazowego frameworku gry o nowe funkcjonalności.

Damian Mantur portret

Damian Mantur

Grafik, ilustrator i artysta koncepcyjny, który od 6 lat związany jest z branżą gamedev. Fan gier studia From Software, dark fantasy, retro sci-fi i polskiej kinematografii. Zamiłowanie do gier, bujna wyobraźnia, chęć czerpania inspiracji z rodzimych korzeni połączona z pasją do malowania sprawiła, że od kilku lat zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie poświęca się tworzeniu ilustracji oraz koncepcji wizualnych postaci i światów.
Zakres prac:

Stworzenie serii ilustracji potworów do bestiariusza.

Pavel Rtischev portret

Pavel Rtischev

Jest artystą 2D z Rosji o pseudonimie Klacher Baklacher (jego prawdziwe nazwisko to Pavel Rtischev). Od ponad 10 lat pracuje w branży gamedev, i jak dotąd brał udział w tworzeniu wielu gier. Najciekawsze z nich to Pathfinder: Kingmaker, Pathfinder: Wrath of the Righteous, Total War Warhammer II i III, Battlefleet Gothic: Armada 2 i wiele innych. W wolnych chwilach prowadzi własny kanał na YouTube, gdzie opowiada o artystach klasycznych i malarstwie. Kocha rock i norweski folk.
Zakres prac:

Stworzenie cyklu ilustracji - portretów i klas postaci.

RPM Studio portret

Studio dźwiękowe RPM

RPM to studio nagraniowe, które tworzymy reklamowe spoty dźwiękowe (spoty radiowe, dźwięki przeznaczone do emisji w obiektach handlowych, internecie, systemach telefonicznych). Posiada największy w kraju bank głosów lektorskich polskich i zagranicznych (w tym nagrywani w swoich krajach lektorzy obcojęzyczni).W projekcie udział wzięli:
  • Donald Hoffpauir - lektor
  • Piotr Zientara - mastering
  • Wojciech Kuraś - koordynacja projektu
Zakres prac:

Przygotowanie nagrań lektorskich do trailera i gry.

Utalentowani

W grze znajdują się świetne grafiki 2d i 3d, które zostały zakupione w sklepach m.in. Unreal Marketplace. Mamy zaszczyt także ich uhonorować:

Stwórz z nami świat gry

Tworzymy prototyp gry, abyś mógł wczuć się w świat Magicznych Kaszub. Niestety nie posiadamy środków na produkcję pełnej gry. Wesprzyj nas dodając grę do Wishlisty Steam oraz na Kickstarterze i zbuduj z nami unikalny świat fantasy!
Logo Frozengem Studio
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.