Świat gry

Magia

Księga czarów

Podczas zdobywania doświadczenia w grze, będziesz odblokowywać nowe zaklęcia w księgach magicznych. Do dyspozycji będziesz mieć czary bojowe, które pomogą Ci w walce z potworami i demonami. Czary pasywne ochronią Twoją drużynę oraz wzmocnią efekt działania magicznych przedmiotów. W trakcie wędrówki będziesz korzystać z mikstur leczenia, odnowienia energii magicznej tzw. many lub mikstur leczniczych, które skutecznie zneutralizują toksyczną truciznę.
Ilustracje księgi czarów

Praktyka magiczna

Kaszubi do dziś praktykują pewne zabiegi magiczne, np. noworodkom, a także młodym zwierzętom, zawiązuje się czerwoną wstążeczkę na szyi, by były odporne na tzw. ‘złe oko’ lub nieżyczliwe słowa. Nie należy za bardzo chwalić urody niemowlaków, gdyż można tym sprowadzić na nie nieszczęście. Włosy po obcięciu należy spalić, by diabeł nie zrobił sobie z nich gniazda, co może powodować bóle głowy.

Zielarstwo

Do roślin, które były wykorzystywane w celach magicznych należą m.in. lëbiszk (pol. lubczyk), który rozbudza miłość, piołun i bagno chronią człowieka i zwierzęta przed urokiem. Jałowiec lub witki brzozy dodają siły witalnej na wiosnę. Bëlëca (pol. bylica) wpleciona we włosy młodej dziewczyny sprawia, że pięknie jej rosną i zapobiega bólom głowy, zaś bez leczy gruźlicę u dzieci.
Ilustracja bohatera w grze

Magia

Twój bohater posługuje się dwoma rękoma w których trzyma przedmioty i bronie. Część broni jest oburęczna tzn. że do posługiwania się nią zajmiesz 2 sloty (np. łuk/kusza, halabarda, miecz oburęczny itp.) W pasie znajdują się 4 sloty w których możesz trzymać mikstury magiczne, pożywienie lub pojedyncze zwoje magiczne.
Ilustracja magicznego zwoju

Magiczne zwoje

Większość czarów może zostać rzucona przez postacie z umiejętnościami magicznymi. Magiczne zwoje zawierają pojedynczy ładunek magiczny, który może zostać użyty przez każdą klasę postaci.
Ilustracja mikstury odnowienia mana

Mikstura odnowienia mana

Bohaterowie posiadają energię Mana zależną od punktów inteligencji. Rzucanie zaklęć magicznych oraz korzystanie z magicznych różdżek i zwoi pochłania tę energię. Możesz przyspieszyć czas regeneracji Mana pijąc miksturę odnowienia.
Ilustracja mikstury leczenia zdrowia

Mikstura leczenia zdrowia

Podczas walki bohaterowie mogą zostać zranieni. Magiczne mikstury zdrowia pozwalają szybko uleczyć rany. Warto umieścić parę buteleczek w pasie aby mieć do nich szybki dostęp podczas walki. Dostępne są 3 wielkości mikstur.
Ilustracja mikstury leczenia trucizny

Mikstura leczenia trucizny

Niektórzy przeciwnicy potrafią ukąsić jadowitym jadem (np. pająki lub toksyczne grzyby). Aby uniknąć śmierci bohatera, możesz wypić miksturę leczenia trucizny lub poczekać aż jad przestanie działać. Pamiętaj trucizna podczas odpoczynku może być śmiertelna.
Ilustracja mikstury leczenia oparzeń

Mikstura leczenia oparzeń

Podczas walki może zrobić się gorąco! Bohaterowie mogą zostać oparzeni i jeśli nie wypijesz mikstury leczenia oparzeń może być bardzo nieprzyjemnie.
Ilustracja mikstury leczenia odmrożeń

Mikstura leczenia odmrożeń

Bohaterowie mogą zostać zamrożeni i unieruchomieni na jakiś czas. Warto trzymać w ekwipunku miksturę rozgrzewającą na czarną godzinę. W pełnej grze planujemy zadać obrażenia od lodu podczas zimy.

Stwórz z nami świat gry

Tworzymy prototyp gry, abyś mógł wczuć się w świat Magicznych Kaszub. Niestety nie posiadamy środków na produkcję pełnej gry. Wesprzyj nas dodając grę do Wishlisty Steam oraz na Kickstarterze i zbuduj z nami unikalny świat fantasy!
Logo Frozengem Studio
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.